iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Urla Boşanma Avukatı

Urla boşanma avukatı İzmir’in Urla bölgesinde görev yapan kişilerin davalarına bakman avukattır. Boşanma avukatları günümüzde en çok talep alan avukatlardır. Boşanma avukatları görev olarak boşanan aileler ile ilgilenmektedir. Avukatlar boşanmanın karar verilmesinden sonuna kadar boşanan çiftler ile birlikte görev almaktadır. Boşanma avukatları için boşanma konularının dikkatle incelenmesinin yanı sıra davanın hızlı bir şekilde sonuçlandırması çok önemlidir. Bu yüzden boşanma avukatları boşanma kararının alınmasının hemen sonrasında tutulmalı ve göreve başlamalıdır. Bu davaların iyi bir şekilde sonuçlanması için deneyimli ve bilgili bir avukat seçilmelidir. Bu seçilen avukatlar ile bizzat konuşulmalı ve hiçbir detay atlanmadan davanın yürütülmesi gerekmektedir. Boşanma avukatının seçiminin ardından avukat dava sürecini planlayarak boşanan çiftlere bir yol haritası çizmektedir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Urla Boşanma Avukatı Çalışma Süreci?

Urla boşanma avukatı görevine boşanan çiftlerin başvuruları ile başlamaktadır. Bu süreç avukatın tutulmasının ardından boşanma ile ilgili bütün noktaların ele alınmasıyla devam etmektedir. Bu sürecin en önemli noktası bütün konuların eksiksiz avukata aktarılmasıdır. Çünkü bu bilgiler sonucu dava süreci başlar ve dava süreci yürütülür. Tutulan avukatın davayı incelemesi ve devamında birçok bilgiye dayanarak davada müvekkilini savunması ile süreç davanın kişinin aleyhine sonuçlanmasını sağlayana kadar devam etmektedir. Bu davada avukatların müvekkillerini savunma konuları şunlardır; öncelikli olarak eşlerin uzlaşmasını sağlamak, varsa miras bölüşmesi, eş ve çocuklara nafaka ücreti belirlenmesi, çocuk varsa velayet haklarının düzenlenmesi. Bu konular avukatların çalışma sürecinde önemli bir yer almaktadır.

Urla Boşanma Avukatı Fiyatları

Urla boşanma avukatı tarafından alınacak olan ücret avukattan avukata değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi boşanma davalarının farklı oluşu ve sürecin farklı işleyişi. Aynı zamanda tutulan avukatın deneyimliliği ve başarısının yanı sıra dava sürecinin nasıl planlayarak hangi sürede bitireceği de fiyatları değiştiren bir etkendir. Fiyat değişikliğine neden olan avukatın deneyimliliği, bilgi birikimi ile çıktığı davaların kazanmasına bakarak ölçülmektedir.  Bu nedenle fiyat da dava başına farklılıklar olmaktadır. Boşanacak olan çiftlerin bu kriterleri göz önünde bulundurarak avukatları iyi araştırması ve dava süreçlerindeki başarısını de göz önünde bulundurarak bütçelerine uygun avukatı tercih etmelilerdir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz