iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Ödemiş Boşanma Avukatı

Boşanmalar her gün biraz daha artarken bir boşanma avukatı ihtiyacı da doğmaktadır. Boşanmalar her zaman zordur ve bu nedenle tarafların süreci olumlu bir şekilde yürütmesi gerekmektedir. Ancak boşanma sürecinde yeni bir hayat kurulurken tarafların ilgilenmesi gereken pek çok şey vardır. Bunlar taşınma, yeni bir hayat kurma gibi şeyler olabilmektedir. Bu süreçte bir de boşanma davası açmaya çalışmak birçok kişi için yorucudur. Bu nedenle Ödemiş boşanma avukatı ihtiyacı doğmaktadır. Çünkü boşanma avukatı seçerek aslında boşanma sürecinde destek görmek mümkündür.

Çünkü boşanma avukatlarına vekalet vererek boşanma davasını avukatın yürütmesini sağlayabilirsiniz. Boşanma avukatları dilekçe yazabilir ve boşanma davasını açabilir. Aynı zamanda vekalet verilerek boşanma davalarına da katılabilir. Boşanma davası için gerekli olan birtakım evraklar vardır ve bunların toplanma sürecini de desteklemektedir. Bir boşanma avukatı ile çalışmak hem haklarınızı korumanızı sağlarken hem de eksiksiz bir dava dosyası hazırlamanızı mümkün kılmaktadır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Çekişmeli Boşanma Davası Süreci

Ödemiş boşanma avukatı dava süreciniz için ilk öncelikle sizinle görüşecek ve sizi dinleyecektir. Bu aşamada davanın anlaşmalı veya çekişmeli olacağı üzerine bir fikre varmak da mümkündür. Çekişmeli boşanma davası süreci oldukça uzun olabilir. Buna hazırlıklı olmak gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davası açmak için yapılması gereken birtakım şeyler vardır. Burada en önemlisi ise dilekçedir. Dilekçenin hem hatasız hem de eksiksiz olması önem arz etmektedir.

Çekişmeli boşanma davasının dilekçesinde birçok sebep bertilebilir. Ancak bu sebeplerin kanıtlanabilir olması önemsenmelidir. Çekişmeli boşanma davasının kaç celsede biteceğine dair birtakım fikirler vardır. Ancak kesin ibr yorum yapmak mümkün olmayacaktır. Çekişmeli boşanma davaları daha maliyetlidir ve aslında dava uzadıkça avukata verilmesi gereken ücretin artması da mümkündür. 2 celse olabileceği gibi yıllarca bu davaların sürebilmesi mümkündür. Burada avukat seçimi dava sürecini oldukça etkilemektedir. İyi bir avukat seçimi ile birçok şey kanıtlanabilir. Aynı zamanda kişiler haklarını çok daha iyi bir şekilde savunabilir. Savunulan şeylerin kanundaki karşılığını bilmek ve bunları gerektiği yerde sunmak ise avukatın başarısıdır. Bu sayede çekişmeli boşanma davaları olumlu bir şekilde sonlanabilir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz