iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Narlıdere Boşanma Avukatı

Narlıdere boşanma avukatı İzmir ve çevresindeki boşanma davaları için tercih edilebilir. Boşanma davaları birçok sebep nedeniyle olabilmektedir. Bu nedenle tarafların başvururken sebeplerini net olarak belirtmeleri gerekmektedir. Boşanma davaları bazen uzun sürerken bazen ise bu süreç oldukça kısadır. Tarafların anlaşmalı veya çekişmeli boşanması bu aşamada etkili olmaktadır. Özellikle anlaşmalı boşanma davaları birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Çünkü anlaşmalı boşanma davaları çok daha az maliyetlidir. Aynı zamanda kısa sürmektedir ve kişilerin boşanma süreci hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Anlaşmalı boşanma davasında bir boşanma avukatı ihtiyacı fazladır. Çünkü tarafların anlaşması için iyi bir avukat gerekmektedir. Bu süreçte anlaşılması gereken konu başlıkları belirlenmektedir. Tazminat, nafaka gibi pek çok konu üzerinde kesin bir anlaşmaya varılmalıdır. Bunun için iki tarafın da avukata ihtiyacı olabilir. Ancak zorunlu değildir. Bazen anlaşma protokolü için bir avukat yeterli olmaktadır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davası Süreci

Anlaşmalı boşanma davası açmak bir süreçtir. Buradaki tüm adımlar eksiksiz bir biçimde yapılmalıdır. Anlaşmalı boşanma davası süreci için bir avukata danışılabilir. Narlıdere boşanma avukatı sayesinde bu süreçte yorulmaya gerek yoktur. Çünkü avukat süreci en başarılı şekilde yürütecektir. Aynı zamanda ilk olarak anlaşmalı boşanma davası dilekçesi yazılmalıdır. Bu da bu alanda deneyimli bir avukatın yapabileceği bir iştir. Dilekçede tarafların her konuda mutabık olduğuna dair kesin bir belgelendirme yapılmalıdır. Eğer çocuk var ise velayet de bu konuya dahildir. Velayet konusunda tarafların anlaşması önemlidir.

Ardından dilekçede belirtilmesi şartı vardır. Eğer bunların birinde bile eksik var ise dava daha uzun sürebilmektedir ve çekişmeli bir davaya dönüşmesi mümkündür. Anlaşmalı boşanma davası açılırken eşlerin bir arada yaşadığı son 6 aylık yer veya eşlerden biridir son 6 aydır ikamet ettiği yer tercih edilmelidir. Ancak bu zorunlu değildir çünkü anlaşmalı boşanma davaları genellikle kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Anlaşmalı bir boşanma davasının başlaması için tarafların en az 1 sene kadar evli kalması gerekmektedir. Eşlerden biri tek başına başvurabilir ve diğeri onaylayabilir. Ya da eşlerin bir arada başvurması da tercih edilmektedir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz