iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Menemen Boşanma Avukatı

Boşanma davaları birçok sebepten açılabilir. Bu davalar için Türk Medeni Kanunu içerisinde birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebepler boşanmaların genel ve özel sebepleri olarak çeşitlenmektedir. Menemen boşanma avukatı ile görüşerek bu sebeplerden hangisi veya hangilerinin sizi kapsadığını öğrenmeniz mümkündür. Boşanma davası açarken dikkat edilecek pek çok husus vardır. Bu hususlardan biri de boşanma sebepleridir. Zina, hayata kastetmek, onur kırıcı davranışta bulunmak, haysiyetsiz hayat sürmek, suç işlemek, terk etmek, akıl sağlığındaki problemler, evlilik birliğinin temelini sarsacak birtakım olaylar da boşanma sebebinin genel ve özel sebepleri kapsamında yer almaktadır.

Boşanma davası açılırken bildirilen sebep veya sebeplerin kanıtlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru sebeplerin girilmesi gerekmektedir. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki farklı gruba ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları iki tarafın da tüm konularda anlaştığını göstermektedir. Çekişmeli boşanma davaları ise tarafların en az 1 konuda anlaşmadığının kanıtı niteliğindedir. Her iki dava da farklı süreçlere ve farklı bütçelere sahiptir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açmak oldukça meşakkatli olabilir. Bunun bir sebebi de aslında boşanma davalarının uzman olmayan bir kişi tarafından açılmasıdır. Boşanma avukatları zorunlu değildir ancak kişiler boşanma avukatı ile anlaşmadığında boşanma davası açmak uzun ve çetrefilli bir süreç haline gelebilir. Boşanma davasını açmak isteyen eş bir dilekçe hazırlamalıdır. Bunu hazırlarken de bir boşanma avukatına danışmalıdır. Menemen boşanma avukatı sizleri dinledikten sonra size uygun bir boşanma dilekçesi hazırlayacaktır.

Bu dilekçe içerisinde Türk medeni Kanunu kapasımda yer alan boşanma sebepleri yazmalıdır. Bu boşanma davası çiftlerin oturduğu yerdeki Aile Mahkemesine açılmalıdır. Ardından evraklar ile beraber tevzi bürosuna gidilir ve burada harç ücretleri çıkarılır. Bunlar ödendikten sonra ise boşama davası açılması mümkündür. Bu aşamada iyi bir dilekçe gerekmektedir. Dilekçede bahsedilen konuların kanıtı olması önemlidir. Ancak bilinmelidir ki boşanma sadece hakim kararı ile gerçekleşebilir. Boşanma davası anlaşmalı olacak ise bu durumda iki tarafın da imzalaması gerekmektedir. Sonrasında tarafların davaya katılması önerilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında ise avukata vekalet vermek çok daha fazla tercih edilmektedir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz