iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Konak Boşanma Avukatı

Konak boşanma avukatı İzmir ve bölgesinde çalışan bir avukat grubunu oluşturmaktadır. Boşanma avukatlarına son zamanlarda çokça iş düşmektedir çünkü boşanma davalarında artış görülmektedir. Bu süreçte avukat arayışı başlamıştır ve iyi bir avukat bulmak da oldukça önemlidir. Bir boşanma avukatı ararken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Bunların başında da avukatın kazandığı davalar gelmektedir.

Boşanma avukatının daha önce kaç dava aldığı ve kaçını kazandığı oldukça önemlidir. Aynı zamanda avukatın hangi okuldan mezun olduğu gibi faktörlere de dikkat edenler bulunmaktadır. Boşanma avukatları söz konusu olduğunda dikkat çeken noktalardan biri de boşanma avukatının dava sürecini yönetme tarzıdır. Sakin ve kendisinden emin bir avukat pek çok kişi önemlidir. Özellikle boşanma davaları, avukat faktörü ile kişinin istediği aşamaya gelebilir. Bu nedenle iyi bir avukata en çok ihtiyaç duyulan dava tiplerinden biridir. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında bir boşanma avukatına ihtiyaç vardır. Bu sayede kişi haklarını ve isteklerini koruyabilmektedir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Boşanma Sebepleri

Konak boşanma avukatı ile görüşmeniz oldukça önemlidir. Avukat ile yüz yüze görüşmek, boşanma davasının süreci hakkında bilgi vermek açısından önemlidir. Bu aşamada boşanma sebebi veya sebeplerini de belirtmek gerekmektedir. Buna göre bir dava süreci belirlenecektir. Evli çifter zaman içerisinde boşanmaya karar verebilirler. Bu tarafların anlaşmalı yapacağı bir boşanma davası olabildiği gibi tek bir tarafın isteğine göre de açılabilmektedir. Boşanma davaları aldatma sebebi ile açılabilir. Ancak taraflardan birinin bunu ispat edebilmesi oldukça önemlidir. Bunun dışında cana kastedilmesi veya bunun dışındaki kötü davranışlarda bulunması da önemlidir.

Bunlar boşanma sebeplerinden sadece birkaçıdır. Kişinin bir veya birden fazla suça bulaşması, kötü bir hayat yaşaması da boşanma davalarında önemli sebeplerdir. Terk etmek, kişinin akıl hastası olması, şiddetin psikolojik ve fiziksel hali, yoğun kıskançlık da boşanma sebepleri arasında önemli bir yerdedir. Tüm bu sebepler doğrultusunda boşanma davaları açılabilir. Bu süreçte iddia edilen şeylerin kanıtlanması, dava seyri açısından oldukça önemlidir. İddia kadar bunun kanıtlanabilmesi de boşanma davalarında tazminat, nafaka ve velayet gibi konularda önem arz etmektedir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz