iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Kınık Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları birçok dava ile ilgilenmektedir. Çünkü boşanma davalarının kapsamı oldukça geniştir. Bir boşanma davası içerisinde pek çok dinamik barındırmaktadır. Kınık boşanma avukatı da birçok davadan sorumludur. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Bir boşanma avukatı her iki dava türüne de bakabilmektedir. Ancak her ikisinin özellikleri ve süreci birbirinden farklıdır. Aynı zamanda boşanma avukatları eşler arasındaki mal rejimi ile de ilgilenmektedir. Mal paylaşım, katkı payı ile ilgili davalar da bu kapsama girmektedir. Bu bazen nafaka olarak da kendisini göstermektedir.

Birçok boşanma davasında nafaka tarafların anlaşamadığı konu olmaktadır. Velayet durumunda nafaka ödenmesi gerekmektedir. Tarafların ödediği nafakalar ile birlikte çocuk veya çocukların eğitimi, yaşam standardı korunmaktadır. En önemli unsurlardan biri de velayettir. Velayet kapsamında birçok boşanma davası görmek mümkündür. Boşanma avukatları bu davalar ile de ilgilenmektedir. Boşanma avukatları evliliğini iptali, nişanın bozulması, evlenmeye izin gibi daha pek çok dava kapsamında da çalışabilirler. Boşanma avukatları hem boşanma süreci hem de aile mahkemesinin içerisinde yer alan tüm davalar ile ilişkili bir çalışma yürütmektedir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Kınık Boşanma Avukatı Ücreti

Kınık boşanma avukatı ücretleri birbirinden farklıdır. Burada en ektili olan şehirdir. Her şehrin farklı bir avukatlık ücreti bulunmaktadır. Kınık da İzmir’in bir ilçesidir ve İzmir kapsamında minimum ücretler ile sınırlandırılmıştır. Baro tarafından her yıl belirlenen bu ücretler minimum ücretlerdir. Bu nedenle ücretlerin çeşitliliği oldukça normaldir. İzmir için 2022 yılında belirlenen boşanma davası ücretleri anlaşmalı ve çekişmeli olarak çeşitlenmektedir. Anlaşmalı İzmir boşanma davası avukatlık ücreti 12.618 TL’dir ve bu minimum tutardır.

Çekişmeli boşanma davalarında ise bu ücret minimum olarak 16.312 TL olmaktadır. Bu ücretler içerisinde tazminat dahil değildir. Boşanma avukatı tazminatı da davaya dahil edecek ise bu durumda çekişmeli ücretten az olmayacak şekilde dava değerinin %15’i hesaplanmaktadır. Bu gibi ücret değişiklikleri avukata özeldir. Yani her avukatın kendince belirlediği bir miktar bulunmaktadır. Boşanma avukatlarına dava seyrini anlattıktan sonra ücret bilgisi alabilirsiniz. Ücret hakkında belirttikleri rakam süreç içerisinde pek fazla değişmemelidir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz