iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Kemalpaşa Boşanma Avukatı

Kemalpaşa boşanma avukatı pek çok önemli davaya bakmaktadır. Bu davalar boşanma ya da aile içerikli olabilmektedir. Aile mahkemesine görülen tüm davalar boşanma avukatlarının uzmanlık gösterdiği alanlar olmaktadır. Boşanma davaları bazen uzun sürebildiği gibi kısa sürebilen boşanma davaları da bulunmaktadır. Burada avukatın başarısından da söz etmek mümkündür. Bir boşanma avukatı seçerken onun önceki davaları hakkında bilgi sahibi olunabilir. Çünkü boşanma avukatının kazandığı ve kaybettiği davalar belirleyici olacaktır.

Boşanma davaları doğru bir biçimde açılmalıdır ve bununla birlikte süreç de iyi bir şekilde yürütülmelidir. Boşanma davalarında avukatın desteği bu aşamada oldukça önemlidir. Boşanma davaları farklı ücretlere sahiptir ve bu nedenle ücret hakkında da araştırma yapılmalıdır. Boşanma davası ücretleri baro tarafından minimum olacak şekilde her yıl belirlenmektedir. Bu ücretlendirme çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında farklı olmaktadır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Boşanma Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boşanma davalarına bakan avukatların birtakım özellikleri olması gerekmektedir. Avukat seçimi esnasında bunlara dikkat ederek en doğru Kemalpaşa boşanma avukatı seçmek mümkündür. Bunlardan ilki vaatlerdir. Boşanma avukatları birçok vaatte bulunabilir. Ancak bunların ne kadar gerçekçi olduğunu öğrenmek için birden fazla avukata başvurmak bir tercihtir. Aynı zamanda araştırma yapmak ve avukat hakkında yorumlar okumak da önemlidir. Boşanma avukatlarının ücret bilgisini ilk aşamada alabilirsiniz. Her Kemalpaşa boşanma avukatı farklı bir ücret talep edecektir. Bunun için öncelikle boşanma avukatı ile görüşün ve ona süreci bildirin.

Buna bağlı olarak bir cüret bilgisini önceden konuşmak avantajlı olacaktır. Bir diğer nokta da avukatın özgeçmişidir. Avukatların özgeçmişleri okudukları okullar ve kazandıkları davalar ile ilişkilidir. Bazı avukatlar çekişmeli boşanma davalarında daha başarılı iken bazıları da nafaka gibi konularda çok daha başarılıdır. Tüm bunları öğrenerek doğru bir tercih yapılabilmektedir. Aynı zamanda avukatlar ile iletişim alanı oluşturulmalıdır. Bu günümüzde telefon ile sağlandığından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Avukatınız sizinle ve davanızla ilgilenmelidir. Bunu da telefonlarına ne kadar kısa sürede döndüğünden ve davanız ile ilgili gelişmeleri ne kadar sürede haber verdiğinden anlamak mümkündür. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz