iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Karşıyaka Boşanma Avukatı

Karşıyaka boşanma avukatı boşanma davalarında deneyimli ve bu alana yönelik çalışan avukatları nitelemektedir. Boşanma avukatları aile ile ilgili pek çok kapsama da hakimdir ve bu davalarda da ilgilenebilmektedir. Boşanma avukatına sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Boşanmaların arttığı bu süreçte boşanma avukatları birçok iş yapmaktadır. Boşanmalar esnasında bir boşanma avukatı şart değildir ancak gereklidir. Tarafların haklarını tam olarak koruyabilmesi ve kendilerini daha doğru ifade edebilmeleri için boşanma avukatı ihtiyacı oldukça fazladır.

Bir boşanma avukatının davanın başından sonuna kadar ilgilenmesi gerekmektedir. Bazen ise bir avukata ancak davanın bir kısmından sonra danışılmaktadır. Bu durumda da boşanma avukatı davanın ilk anından itibaren sürecin takipçisi olmalıdır. Boşanma davalarında süreç birçok şeyi değiştirebilmektedir. Çünkü bazen davalar aylarca ya da yıllarca sürebilmektedir. Boşanma avukatları tüm bu süreci müvekkilleri ile birlikte yürütmektedir. Müvekkil ile boşanma avukatının iletişimde olması oldukça önemlidir. Davanın seyrini değiştirecek pek çok şey bu şekilde elde edilebilir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Çekişmeli Boşanma Davalarında Süreç

Çekişmeli boşanma davası söz konusu olduğunda ilk önemli şey dilekçedir. Çünkü boşanma davaları için bir dilekçe verilmesi gerekmektedir. Çekişmeli boşanma davası açan kişi bu aşamada dilekçede ayrıntıları doğru bir şekilde vermelidir. Bu nedenle bir avukattan destek almalıdır. Bu destek bazen sadece dilekçe için olabilir. Bazen ise avukata vekalet vererek tüm boşanma sürecinde destek almak mümkündür. Çekişmeli boşanma davaları birçok sebepten olabilir. Bunlardan biri çocuğun vekâletidir.

Taraflar velayet konusunda anlaşamıyor ise bir taraf çekişmeli boşanma davası açabilmektedir. Bunlara nafaka ve tazminat konusunda anlaşmamak da dahildir. Bazı durumlarda eşlerden biri boşanmak istememektedir. Bu aşamada boşanmak isteyen kişi çekişmeli dava açmalıdır. Evliliğin 1 yıldan az sürmesi de çekişmeli boşanma davasının bir sebebidir. Bunlara zina, terk, akıl sorunları, suç işleme, kişinin hayatına ya da onuruna karşı yapılan kötü davranışlar bütünü ile boşanma sebebi olabilmektedir. Karşıyaka boşanma avukatı seçerken eğer çekişmeli boşanılacak ise bu avukata bildirilmelidir. Avukat sebebe göre hukuki bir dilekçe hazırlayacaktır. Bu dilekçe ile başvuru işlemleri yapılmaktadır. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz