iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Karaburun Boşanma Avukatı

Boşanma davaları çoğalmaktadır ve bu nedenle boşanma vukuatlarına ihtiyaç gün be gün artmaktadır. Boşanma avukatları boşanma davalarında oldukça gereklidir. Boşanma davaları değişkendir ve davanın içeriğine göre süreç oldukça farklı bir hale gelebilmektedir. Tüm bunları yönetebilme için her iki tarafında bir boşanma avukatına ihtiyacı bulunmaktadır. Boşanma avukatları bu alanda uzman kişilerdir. Daha önce pek çok boşanma davasına girmişlerdir ve bu sayede sizlerin davasına da daha deneyimli olarak hazırlanmaları mümkündür.

Karaburun boşanma avukatı da böyledir ve boşanma davalarında deneyim en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Boşanma avukatı öncelikle sizden süreci dinlemelidir. Çünkü boşanma davalarında süreç farklıdır ve boşanma davası ile ilgili pek çok soruyu sorması gerekmektedir. Sizlerin de oldukça net ve doğru cevaplar vermeniz önemlidir. Avukattan birtakım bilgileri saklamak veya söylememek birçok probleme sebep olabilmektedir. Boşanma davaları uzun veya kısa sürebilmektedir. Bunu etkileyen faktörlerden biri de davanın anlaşmalı ya da çekişmeli olmasıdır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Süreç

Boşanma davalarında en başta anlaşılabildiği gibi belli bir aşamadan sonra da anlaşmalı bir sürece geçmek mümkündür. Çünkü tarafların da bildiği üzere anlaşmalı boşanma davaları süreç açısından daha avantajlıdır. Ancak bunun da şartları bulunmaktadır. İlk aşamada eşlerin her ikisinin de bu anlaşmaya açık olması gerekmektedir. Buna ek olarak evliliğin 1 yıldan daha uzun süre devam etmiş olması önemlidir. Eşlerin nafaka, tazminat ve velayet gibi pek çok konuda anlaşmış olmaları önemlidir. Bu anlaşmalar tarafların avukatları tarafından da sağlanabilmektedir. Anlaşmalı boşanma için bir protokol hazırlanmaktadır.

Avukatlar bu aşamada oldukça gereklidir. Karaburun boşanma avukatı protokol hazırlama sürecini de yönetmektedir. İki taraf imzaladıktan sonra bununla başvuru yapılmaktadır ve aslında dava süreci de hızlanmaktadır. Anlaşmalı boşanma davalarında davanın sonuçlanma süresi genelde daha hızlıdır. Elbette son karar hakimin olacağından o da anlaşmalı boşanma protokolünü inceledikten sonra kararını verecektir. Boşanma davaları içerisinde atlanmaması gereken faktörler vardır. Bu faktörler atlandığında dava uzamaya devam edecektir. Bu nedenle bir boşanma avukatı süreci yönetmesi açısından oldukça önemlidir. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz