iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Karabağlar Boşanma Avukatı

Karabağlar boşanma avukatı, boşanma sürecini yöneten görevli isimlerdir. Tarafların birer avukatı olması oldukça normaldir. Boşanma davalarında avukat tercihi gerekmese de aslında odlukça yaygındır. Çünkü boşanma davaları şartların oldukça değişken olduğu davalardır. Her boşanma davası kendine özeldir ve bu nedenle iyi bir avukatın buna özel bir çalışma yapması gerekmektedir. Boşanma davaları pek çok sebep nedeni ile açılabilir. Burada önemli olan ilk şey tarafların anlaşmalı veya çekişmeli boşanmasıdır. Bunun kararı vermek için çalışılır.

Özellikle anlaşmalı boşanmak, boşanma sürecini hızlandırması açısından avantajlıdır. Bu nedenle taraflar ilk olarak anlaşmalı boşanmaya yönlendirilmektedir. Ancak bu her zaman mümkün olmamaktadır. Bu durumda taraflardan birinin çekişmeli boşanma davası açması gerekmektedir. Boşanma davalarında etkisi olan pek çok faktör vardır. Bunlar içerisinde mali ve manevi pek çok durumdan söz etmek mümkündür. Boşanma avukatları bir boşanma davasındaki her ayrıntıya dikkat etmelidir. Taraflar arasında ayrıştırılması gereken her şeyde de bu duruma önem verilmelidir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Velayet İçeren Boşanma Davaları

Boşanma davalarının bir parçası da velayettir. Velayet boşanma davalarını oldukça etkilemektedir. Çünkü boşanma davalarında maddi konular dışındaki önemli bir konuyu kapsamaktadır. Çocuk sayısı bir ya da daha fazla olabilmektedir. Bu nedenle boşanma davalarının seyrini velayet büyük oranda etkilemektedir. Velayet ile birlikte nafaka da boşanma davalarında önemli bir konu olur. Boşanma davalarında velayet esnasında çocuk veya çocukların yaşı önemsenmektedir. Yaşa bağlı olarak çocuğa kimde kalmak istediği de sorulmaktadır. Çocukların istekleri dava sürecinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda velayet içeren boşanma davalarında nafaka da buna göre belirlenmektedir.

Taraflar nafaka ödemelidir ve aslında bu eşe ve çocuğa ödenen olarak birbirinden ayrılmaktadır. Çocuğa ödenen nafaka çocuğun ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Çocuğun yaşına, günlük harcadığı miktara ve birçok unsura göre birbirinden ayrılmaktadır. Karabağlar boşanma avukatı ile tüm bu süreçler önceden konuşulmaktadır ve müvekkilin isteğine göre şekillenmektedir. Aynı zamanda avukat süreç hakkında en gerçek bilgileri vermekte ve dava sürecini de başlatmaktadır. Hem velayet hem de nafaka gibi pek çok konu özellikle çiftin bir çocuğu var ise tartışma konusu olmaktadır. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz