iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

İzmir Bergama Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı ülkenin pek çok yerinde bulunmaktadır. Buna karşın boşanma avukatı tutulması gerektiğinde ne kadar yakın ise aslında o kadar iyidir. Çünkü avukatınız ile düzenli bir iletişimde olmanız ve gerektiğinde yüz yüze görüşebilmeniz gerekmektedir. Bu durumda Bergama boşanma avukatı edinerek süreci çok koaha hızlı ve avantajlı bir hale getirebilirsiniz. Bir boşanma avukatı bu süreci doğru bir şekilde yürütmelidir. Bu nedenle de sizlerin boşanma süreci hakkında ayrıntılı bilgiler vermeniz odlukça önemlidir. Her boşanma süreci özneldir ve bu nedenle değişimler görmek mümkündür.

Boşanma davalarında davayı açan kişi iseniz bu süreçte dilekçenizi de avukatınızın yazması önem kazanmaktadır. Ancak dava açılan kişiyseniz bu aşamada da bir avukat tercih edebilirsiniz. Boşanma avukatı zorunlu olmamakla birlikte genellikle önerilmektedir. Hem anlaşmalı hem de çekişmeli davalarda, avukatlar süreci en doğru şekilde yürütmektedir. Aynı zamanda sizlerin haklarını da mümkün oldukça en üst seviyede korumaktadır. Özellikle hayat koşuşturmacası sürecinde boşanma davası ile ilgilenmek oldukça zordur. Bu nedenle Bergama boşanma avukatı edinmek kolaylık sağlayacaktır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Bergama Boşanma Avukatı Hangi Konulara Bakar?

Bergama boşanma avukatı aslında iki tip boşanma davası dışında daha pek çok alanda hâkim olmaktadır. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları ile birlikte bir boşanma avukatının bakacağı farklı davalar da bulunmaktadır. Bunlar aynı zamanda aile ve boşanma hukuku kapsamında yer alan konular olmaktadır. Boşanma davalarının bütünü buna girerken evlilik sözleşmesi de bu kapsama dahildir.

Mal rejimi sözleşmeli, tedbir kararları, evliliğin iptali için açılan davalar, yoksulluk nafakaları ile ilgili davalar, anlaşmalı boşanma davasının protokolünün hazırlanma süreci, babalık davaları, soy bağı davaları, velayet davaları ve velayetin değiştirilmesi, iddet süresinin kaldırılması, yabancı mahkeme kararlarının burada tanınması gibi pek çok dava bu kapsamdadır. Bu nedenle bir boşanma avukatı aynı zamanda aileyi ilgilendiren pek çok davaya da bakmaktadır. Bu nedenle boşanma avukatlarının iş kapsamına uyan pek çok dava süreci için onlarla görüşebilirsiniz. Boşanma avukatı ile öncelikle yüz yüze görüşmek ve sonrasında süreci iletişimde kalarak yürütmek oldukça önemlidir. Boşanma davaları  için tercih edilen avukat, boşanma davasının sonucunu da etkileyecektir.

İzmir boşanma avukatı içeriğimize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ilgili içeriğimizde tüm detayları derledik.

Diğer içeriklerimize göz at
Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz