iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

İzmir Bayraklı Boşanma Avukatı

Bayraklı boşanma avukatı seçebilirsiniz ve bu boşanma avukatından birçok destek alabilirsiniz. Boşanma avukatları sadece davalara girmezler. Bunun dışında da pek çok işe bakarlar. Bu nedenle boşanma avukatının iş yükü aslında odlukça fazladır. Boşanma kararı alan taraflar, sonrasında bir avukat bulmalıdır. Bazen taraflar ortaklaşa bu kararı alsa da bu durum her zaman için geçerli değildir. Boşanma avukatlarının iş kapsamında davaya özel pek çok unsur da girmektedir. Bunlardan biri mal paylaşımıdır. Ardından maddi ve manevi tazminat süreci de devreye girmektedir.

Bunlara ek olarak velayet gibi pek çok konu da boşanma davalarının bünyesinde yer alabilmektedir. Bunlar tamamen davaya özeldir ve her davada şartlar ve koşullar değişime açıktır. Boşanma davalarında zaman faktörü oldukça önemlidir. Bunun sağlayan ise davanın seri ve beraberinde anlaşmalı olup olmamasıdır. Çekişmeli davalarda durum daha farklıdır. Boşanma avukatının dava sürecinde ve hatta öncesinde etik kurallara uyması oldukça önemlidir. Boşanmanın bir hırs alanına dönüşmeden en etik ve ahlaki ibr şekilde tamamlanması gerektiğini müvekkiline de açıklaması önem arz etmektedir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Çekişmeli Boşanma Davasında Avukatın Önemi

Çekişmeli boşanma davaları iki tarafın ortak bir noktada anlaşamadığı davalardır. Bu aşamada avukat tercih edilebileceği gibi etmemek de bir tercihtir. Ancak genel olarak avukat önerilmektedir. Çünkü çekişmeli davalar genellikle bir duruşmadan fazla sürmektedir ki duruma bağlı olarak yıllar ya da aylar da sürebilmektedir. Bu nedenle tarafların birbiri ile ilgili birçok bilgi edinme ve belge toplama imkanı da olmalıdır.

Çekişmeli boşanma davalarında iyi bir avukata sahip olmak, müvekkil için en memnun edici sonuca giden yol olarak görülmektedir. Bayraklı boşanma avukatı ile bu konularda tereddüt etmeye gerek yoktur. Burada fiyat da önemsenmektedir. Türkiye Barolar Birliği’nin her sene belirlediği bir minimum miktar bulunmaktadır. Bu boşanma ücretlerinde tercih edilen en az ücrettir. Çekişmeli boşanma davalarının ücretleri daha fazla olabilir ve davaya göre de değişebilir. Aynı zamanda bu boşanma davalarında ücretlendirme yıllara göre değiştiğinden en güncel bilgiyi edinmek önem arz etmektedir. Boşanma davaları anlaşmalı olur ise ücret biraz daha uygun olabilecektir.

İzmir boşanma avukatı içeriğimize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ilgili içeriğimizde tüm detayları derledik.

Diğer içeriklerimize göz at
Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz