iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

İzmir Bayındır Boşanma Avukatı

Bayındır boşanma avukatı boşanma davası sürecinde sizlere destek olmaktadır. Bu destek hem davanın kapsamı ile ilgili olup hem de sizlerin bu süreçte yapması ve yapmaması gerekenler hakkında bilgiler barındırmaktadır. Boşanma avukatları, müvekkilinin bu süreci olabildiğince iyi yürütmesi için dikkatli bir çalışma izlemelidir. Aynı zamanda müvekkilini bilgilendirmesi de gerekmektedir. Bir avukat, davanın niteliklerine bakarak süreci görebilmelidir ve buna uygun planlamalar yapmalıdır. Elbette boşanma davasının anlaşmalı veya çekişmeli olmasına göre durum değişim göstermektedir.

Boşanma avukatları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında uzmandır. Bu davaların birbirinden pek çok farkı bulunmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları daha sık tercih edilmek istense de bunun için tarafların bir arada oturup anlaşması ve bunun resmileştirilmesi oldukça önemlidir. Boşanma davalarında avukat bulunması zorunlu değildir ancak bulunması sizlerin avantajına olacaktır. Bu nedenle başarılı boşanma avukatları yoğun ilgi görmektedir ve boşanma davalarında sıkça tercih edilmektedir. Boşanmayı açan taraf siz iseniz öncesinde bir avukat edinmeniz önemlidir. Ancak boşanma davası size açıldıysa bu tebliğ ile birlikte avukatınıza gitmelisiniz.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Süreç Nasıldır?

Anlaşmalı boşanma davalarında süreç ilk olarak dava dilekçesi ile işlemektedir. Ancak tarafların birbiri ile anlaşmasını sağlamak bunun ilk kısmıdır. Taraflardan biri anlaşmalı boşanmak istiyorsa diğer tarafı ikna etmesi gerekmektedir. Ancak bu durumda avukat desteği almak mümkündür. Bu sayede anlaşmalı boşanma sürecinin avantajlarından bahsedilebilir. Anlaşmalı davaların kapsamı itibariyle tarafların bunu resmileştirmesi gerekmektedir. Yani iki tarafın avukatı oturup birçok nokta üzerine konuşmalıdır. Bunun yanında tek bir avukat da anlaşmalı boşanma davalarında yeterli olabilmektedir.

Taraflar ortak birçok konuda anlaştıktan sonra belgeler imzalanır ve bu şekilde dava süreci başlatılabilir. Dava süreci anlaşmalı olduğunda çok daha kısa sürmektedir. Eğer çocuk var ise anlaşmalı davalarda velayet konusunda da anlaşmak gerekmektedir. Buna eşe ödenecek nafaka ve benzeri de dahil olmalıdır. Hiçbir şeyin atlanmaması için iyi bir avukata sahip olmak büyük bir avantajdır. Bayındır boşanma avukatı ile tüm davalar anlaşmalı ve çekişmeli olacak şekilde en kısa sürede çözülmektedir. Davaların müvekkillerin isteği doğrultusunda olacak şekilde şekillendirilmektedir.

İzmir boşanma avukatı içeriğimize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ilgili içeriğimizde tüm detayları derledik.

Diğer içeriklerimize göz at
Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz