iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

İzmir Balçova Boşanma Avukatı

Balçova boşanma avukatı arayanların sayısı oldukça fazladır. Boşanma avukatları yoğun bir şekilde çalışmaktadır ve iyi bir boşanma avukatı edinmek oldukça önemlidir. Boşanma davalarında avukat şartı olmasa da gerekli bir şey olduğundan söz etmek gerekmektedir. Boşanma avukatları boşanma davasının bütününde var olmalıdır. Pek çok kişi boşanma avukatını ancak sürecin yarısına gelindiğinde edinmektedir ancak bu doğru değildir.

Boşanma avukatı siz boşanmaya karar verdikten sonra sizinle olmalıdır. Bir diğer ihtimal ile de size boşanma davası açıldığı anda bir avukat edinmeniz önem arz etmektedir. Bu aşamada avukat bürosundan randevu alarak size ve bütçenize uygun bir avukat ile görüşebilirsiniz. Boşanma avukat adaylarız ile yüz üze görüşmeden kesin kararı vermemeniz önerilmektedir. Boşanma avukatları ile görüştükten sonra sizler süreci ayrıntılı bir şekilde anlatmalısınız. Boşanma avukatları birçok gerçeği bilmeli ve buna göre hareket etmelidir. Bu nedenle avukat ile iletişim yönetimi oldukça önemlidir. Avukatınıza ne kadar dürüst olursanız o kadar net ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Balçova Boşanma Avukatı Hangi Alanlara Bakar?

Balçova boşanma avukatı hakkında en merak edilen şeylerin başında bu avukatlığın kapsamı gelmektedir. Çünkü boşanma avukatının görev kapsamı oldukça geniştir. Her boşanma avukatı farklı alanlarda da geniş çaplı bilgiler edinmelidir ve deneyimli bir avukat seçimi oldukça önemlidir. Bir boşanma avukatı, dava öncesi ve esnasında birçok işlem yapar. Bir boşanma avukatı mal paylaşım sürecini yönetir, boşanma dilekçesini hazırlar, çocukların velayeti için gerekli işlemleri gerçekleştirir, boşanma sürecindeki güvenlik tedbirlerinin alınmasını sağlar ve daha pek çok işlem de bu kapsama girer. 

Bu kapsamlara pek çok örnek verilebilir. Örneğin boşanma davalarında mal paylaşımı yapılırken çiftlerin birlikte olduğu dönemde edindiği mallar dikkate alınmaktadır. Bunların paylaştırılması ve tarafların istekleri oldukça önemlidir. Aynı zamanda çocukların velayeti için ayrı bir dava açılır. Çocukların sayısına, tarafların ekonomik durumuna ve daha pek çok faktöre göre boşanma avukatı gerekli şekilde süreci yürütecektir. Bu nedenle bir boşanma avukatı, boşanma davalarının oldukça öznel olduğunu bilerek buna uygun bir çalışma prensibi yürütmektedir.

Çekişmeli veya anlaşmalı İzmir boşanma avukatı gerekliliğinde Hacı Mehmet BAŞBUĞ 20 yıllık tecrübesi ile size destek olur.

Diğer içeriklerimize göz at
Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz