iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Çeşme Boşanma Avukatı

Çeşme boşanma avukatı birçok boşanma davasına ve aile mahkemesine dahil olan pek çok farklı davaya bakabilmektedir. Türk Medeni Hukuku göz önüne alınarak verilen kararlar bu davalarda oldukça etkilidir. Bu nedenle boşanma avukatlarının bu alanda hem eğitimli hem de deneyimli olması oldukça önemlidir. Evlilikler kadar boşanmaların da artması ile birlikte boşanma avukatlarına olan ihtiyaçta da ciddi bir artıştan söz edilebilmektedir.

Birçok sebep boşanma davasının açılması için yeterlidir. Bu dava çekişmeli veya anlaşmalı olsa da tarafların sebeplerini ve kanıtlarını net olarak sunmaları gerekmektedir. Bazen anlaşmalı olarak boşanmak istense de bu her zaman mümkün değildir. Çünkü taraflardan biri bazen boşanmak istemez, bazen ise şartlar kendisine uygun değildir. Bu nedenle boşanma avukatları her iki tip davaya da bakabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları genellikle daha kısa süreli olsa da çekişmeli boşanma davaları için net bir süreç belirtmek mümkün değildir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Çeşme Boşanma Avukatı Boşanma Dilekçesi Hizmeti

Çeşme boşanma avukatı işlemlerinden biri de boşanma dilekçesidir. Boşanma dilekçesi her hâlükârda hazırlanması gereken bir belgedir. Bu belgeyi bu alanda eğitimli olmayan birinin hazırlaması zor olacaktır. Hazırlansa bile yetersiz kalabilir. Bu nedenle bir avukata vekalet verilmese de bir dilekçe yazılması açısından destek alınabilmektedir. Boşanma dilekçelerinde taraflar hakkında bilgiler yer alırken esas konu anlatımı da verilmektedir.

Evlilik birliğini bozan sebep veya sebepler ne ise bunların üzerine bir bölüm yazılmalıdır. Burada en net biçimde anlatım sağlanması gerekmektedir. Bu aşamada var ise vekili yani avukatı da yazmak gerekmektedir. Açıklamalar bölümünde ise avukatın doldurması gereken esas bilgiler bulunmaktadır. Bu kısımda boşanma avukatları dava sürecinin ve öncesinin kısa bir özetini sunmaktadır. Bunlara anlaşmalı boşanma protokolü de dahildir.

Anlaşmalı boşanma protokolünde anlaşılan noktalar ve anlaşmanın kapsamı taraflar tarafından beyan edilmektedir ve hakimin huzuruna sunulmaktadır. Burada da aynı şekilde taraflar hakkında bilgiler, kısa bir konu anlatımı ve açıklamalar yer almaktadır. Hakim bu protokolü inceler ve ardından eksik var ise bu durum davada konuşulur. Ancak bir avukat desteği alındığında eksik kalmayacak ve dava çok daha pratik şekilde sonuçlanacaktır. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz