iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Buca Boşanma Avukatı

Buca boşanma avukatı olan kişiler hukuk fakültesi mezunu kişilerdir. Bu kişiler sonrasında boşanma davalarını yoğun olarak tercih etmesi ile bu unvanı alabilir. Ancak elbette bunun dışında davalara da tercih ederlerse girebilirler. Boşanma avukatları yoğun bir işlem sürecine sahiptir. Çünkü boşanma davalarının dinamikleri daha fazladır. Hem maddi hem manevi pek çok unsurun ayrışması gereken boşanma davalarında, sakin ve süreci iyi yöneten bir avukat gerekmektedir. Boşanma avukatı boşanma davalarında zorunlu değildir.

Bu hem maddiyatı le ilgili bir mesele olup hem de bir tercih sebebidir. Ancak boşanma avukatları sürecin daha avantajlı geçmesi açısından oldukça önemlidir. Boşanma davalarında her avukatın bilmesi gereken şey, boşanma davalarının birbirinden oldukça farklı olabileceğidir. Dinamikleri farklıdır ve bu nedenle boşanma davası alıp almamak da avukatın tercihidir. Boşanma davasında müvekkili dinlemek önceliklidir. Bu aşamada sürecin takibinin yapılması da gerekmektedir. Avukatlar birtakım dava belgeleri ile ilgilenirken aynı zamanda duruşmalarda da bulunmalıdır. Bu esnada müvekkilini bilgilendirmesi ve doğru şekilde süreci yönetmesi gerektiğini de belirtmektedir.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Buca Boşanma Avukatı Hangi Davalara Bakabilir?

Buca boşanma avukatı birden fazla davaya bakabilir. Ancak genel olarak yakın ve birbiri ile ilişkili konularda davalara bakmaktadır. Elbette bu davalardan biri anlaşmalı boşanma davasıdır. Anlaşmalı boşanmalarda boşanma avukatının etkisi oldukça büyüktür. Çekişmeli boşanma davaları da boşanma avukatlarının ilgilendiği davalardan biridir. Ancak sadece bunlarla sınırlandırılamaz. Şiddetli geçimsizlik, zina ve terke dayalı boşanmalar da boşanama vukuatının yoğun olarak karşısına çıkan davalardır.

Tarafların hayata kastetmesi ya da onur kırıcı birtakım davranışlarda bulunması da boşanma avukatı ile ilişkilidir. Bunlara haysiyetsiz bir hayat sürme, kişinin suç işlemesi, akış hastası olması, fiili ayrılık durumu, nafakanın miktarının arttırılması ve azaltılması, nafakanın tamamen kaldırılması, tazminat çeşitleri (maddi ve manevi), velayet ile ilgili her konu bu kapsamdadır. Velayet talep, velayetin kaldırılması veya değiştirilmesi buna örnek olabilir. Mal paylaşımı, mal ayrılığı, evliliğin tamamen iptali ve iddet süresi hakkında da davalara boşanma avukatları bakmaktadır. Bir boşanma avukatına birden fazla sebep ile başvurmak da mümkündür. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz