iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Bornova Boşanma Avukatı

Bornova boşanma avukatı dava süreci için oldukça etkilidir. Çünkü boşanma sürecinde taraflar kendilerinden beklenmeyen reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu durumda davayı kazanabilecek iken kaybetmeye kadar gidecek ciddi tavırlardan söz edilebilir. Bu aşamada boşanma avukatının ektisi büyüktür. Çünkü boşanma avukatları size süreç hakkında bilgi verirken nasıl davranmanız ve süreci nasıl yönetmeniz gerektiğine dair de bilgi vermektedir.

Boşanma avukatlarının sahip olması gereken birçok özellik bulunmaktadır. Bunlardan biri de boşanma avukatının oldukça stratejik olabilmesidir. Boşanma davaları bazen anlaşmalı olarak ve taraflar uzlaştığında açılmaktadır. Bazen ise oldukça ciddi çekişmeli davalar görmek mümkündür. Çünkü bazı davalarda tarafların çekişecek nafaka, velayet gibi pek çok aşaması bulunmaktadır. Bu durumda sürecin ilerisi hakkında bir avukat ile görüşmek ve bilgi almak önemlidir. Bazı davalarda avukat tercihi yapılmayabilir. Bu aşamada da gerek dava dilekçesi gerekse sürecin yönetimi hakkında avukattan destek alınabilir. Bir boşanma avukatının bilmesi gereken standart bilgilerin yanında donanımı ve deneyimi de önemlidir. Çünkü boşanma davaları diğer dava tiplerine nazaran oldukça özneldir. Aynı zamanda değişkeni çok olan davalardır. Bu nedenle boşanma davalarında deneyimli avukat isteği de oldukça fazladır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Bornova Boşanma Avukatı Neler Yapar?

Boşanma avukatlarının davalarda rolü birden fazladır. Bu roller hem vekalet alan boşanma avukatları için hem de danışılan boşanma avukatları için geçerlidir. Boşanma davasının açılması bir avukatın ilk görevidir. Aynı zamanda bu davanın takibinin de yapılması şarttır. Boşanma davalarında dava sürecinin düzenli takibi vekalet verilen avukatın görevidir. Bunlarla birlikte boşanma davasında delil sunmak da avukat görevidir.

Bu deliller müvekkil tarafından toplanabileceği gibi neyin delil olduğu ve neyin olmadığı avukatın bilgisi dahilindedir. Avukat bu süreçte tanıt da dinleyebilir. Tanıkları davaya sunan kişi de avukattır. Boşanma avukatları hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davalarında tercih edilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında taraflar tek bir avukat le de süreci yürütebilir. Özelikle anlaşma protokolünün bir uzman tarafından hazırlanması gerekmektedir. Avukatlar boşanma davasının gününü alır, bu davalarda müvekkile eşlik eder veya müvekkil yerine davaya katılır. Bu gibi işlemler bir Bornova boşanma avukatı temel görevleri arasındadır. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz