iletisim@hmehmetbasbug.av.tr
0 505 648 52 28

Haberler/Makaleler

İzmir Boşanma Avukatı Hacı Mehmet Başbuğ

Beydağ Boşanma Avukatı

Beydağ boşanma avukatı, birçok boşanma davasında önemli bir rol oynamaktadır. Boşanmalar son yıllarda artmıştır ve bu boşanmaların kapsamı da genişlemiştir. Çünkü boşanırken birçok şeyi paylaşmak ve bölüşmek gerekmektedir. Aynı zamanda birtakım unsurları ayırmak da şarttır. Tüm bunlar bir süreçtir ve netice hakim karşısında hakimin kararı ile belirlenmektedir. Bu aşamalarda avukat tutma zorunluluğu yoktur. Bunu tercih eden pek çok kişi de vardır.

Özellikle anlaşmalı boşanma davalarında taraflar anlaşmalı boşanma dilekçesi için bir avukata danışırlar. Sonrasında davaya taraflar tek başına ve avukatsız olarak gidebilir. Yani aslında avukatı vekil olarak tayin etmeden de bir boşanma avukatından destek almak mümkündür. Ancak avukatlar bir vekil olarak da oldukça destekleyicidir. Pek çok kişi için boşanma zorludur ve bu süreçte alanında uzman bir desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle boşanma avukatlarını tercih edenlerin sayısı da oldukça fazladır. Türk Medeni Kanunu’na göre belirlenen birçok boşanma davasında önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlar nafaka, tazminat, mal paylaşımı gibi aşamalar olmaktadır. Bir boşanma davasında velayet faktörü de atlanmamaktadır. Bu nedenle boşanma davaları oldukça öznel, aynı zamanda çok aşamalıdır.

İzmir Boşanma Avukatı
Hacı Mehmet Başbuğ Boşanma ve Ceza Avukatı

Beydağ Boşanma Avukatı Fiyatları

Beydağ boşanma avukatı fiyatları sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Çünkü boşanma avukatı ücretleri zaman içerisinde değişmektedir. Bir müvekkilin bir avukata ücret ödemeye başlaması için öncelikle ona vekaletname vermesi gerekmektedir. Aksi durumda avukattan danışma desteği alınabilir. Ancak dava süreci için vekaletname şartı aranmaktadır. Bu işlem esnasında da aslında avukatın belirttiği ücret kabul edilmiş olarak görülmektedir.

2022 yılı için baro tarafından belirlenen minimum bir boşanma ücreti bulunmaktadır. Anlaşmalı boşanmalar için istenen minimum ücret 12.628 TL olmaktadır. Çekişmeli boşanma davalarında istenen ücret ise 16.312 TL’dir. Boşanma avukatı ücretleri elbette değişkendir ve bu ücreti minimum alarak hesaplamak gerekmektedir. Çünkü davanın sürecine ve niteliğine bağlı olarak ücretler oldukça farklıdır. Aynı zamanda avukatın ücretini de hesaba katmak gerekmektedir. Boşanma avukatlarının her biri farklı ücretlere sahiptir. Bu nedenle ücrete göre bir avukat seçimi yapmak da gerekir. Boşanma davaları ve avukat ücretleri oldukça kapsamlıdır. İzmir boşanma avukatı ihtiyaçlarınız için detaylı makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Diğer içeriklerimize göz at

Whatsapp üzerinden bize ulaşım sağlayarak bilgi almak için tıklayın.

Whatsapp İletişim
Bizi Arayabilirsiniz